Duitslandweb logo Duitslandweb

CDU'er Wanderwitz niet meer verkiesbaar door bedreigingen

Kort nieuws - 19 november 2024 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Marco Wanderwitz, CDU-Bondsdaglid en voormalig adviseur van de bondsregering voor Oost-Duitsland, stelt zich niet meer verkiesbaar voor het Duitse parlement bij de verkiezingen op 23 februari. De bedreigingen van extreemrechts zijn te erg geworden, zegt hij. "Ik moet mijn gezin beschermen."

Wanderwitz (49) is al jaren doelwit van extreemrechts, melden Duitse media. Hij wordt bedreigd op internet, de ruiten van zijn kantoor werden ingeslagen en bij publieke optredens wordt hij bespot. De aanvallen zijn steeds heftiger geworden, zegt Wanderwitz. "Het is ons als samenleving niet gelukt de parlementariërs te steunen." Volgens hem zijn haat en bedreigingen onderdeel van het politieke klimaat geworden sinds de AfD in de Bondsdag zit. 

Wanderwitz zit sinds 2002 in de Bondsdag. In 2020 en 2021 was hij adviseur van de bondsregering voor Oost-Duitsland. In die functie zette hij zich in voor een liberaler en democratischer Oost-Duitsland en sprak hij zich duidelijk uit tegen extreemrechts. Dat zorgde voor veel haatreacties. Ook is hij betrokken bij een Bondsdaginitiatief om de rechts-radicale AfD te laten verbieden. Lees meer bij Der Spiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger