
Bedroefde reacties op dood biatlon-icoon Dahlmeier
Kort nieuws - 31 juli 2025 - Auteur: Redactie DuitslandwebIn Duitsland is bedroefd gereageerd op de dood van de voormalige biatlete Laura Dahlmeier (31). Zij overleed maandag tijdens een beklimming in het Pakistaanse Karakoramgebergte.
Dahlmeier werd tijdens de beklimming van de Laila Peak op 5700 meter hoogte getroffen door vallende stenen en raakte ten val. Er werd enige tijd naar haar gezocht, maar door het slechte weer kon er geen reddingshelikopter vliegen. Later werd Dahlmeiers lichaam tijdens een helikoptervlucht gezien, maar het gaf geen teken van leven. Haar klimpartner kon wel door bergbeklimmers in veiligheid worden gebracht. Het was Dahlmeiers nadrukkelijke wens dat in geval van nood niemand zijn leven zou riskeren om haar te redden, heeft haar management in een verklaring laten weten. Ook wilde Dahlmeier dat haar lichaam in zo'n geval in de bergen zou blijven. Ze was een gediplomeerde berg- en skigids en lid van de bergreddingsbrigade.
De dood van de succesvolle ex-biatlete maakt veel los in Duitsland. "Net als zoveel mensen in ons land heb ik tot het einde toe gehoopt dat ze na haar tragische bergongeluk in Pakistan nog levend gered kon worden", liet de Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier weten. Ook kanselier Merz zei "diepbedroefd te zijn door het droevige nieuws van haar overlijden". Binnen en buiten de sportwereld wordt Dahlmeier ook geroemd om haar sympathieke persoonlijkheid.
Dahlmeier won in 2018 op de Olympische Spelen in Pyeongchang twee keer goud met biatlon, een sport die bestaat uit langlaufen en schijfschieten. Ook werd ze zeven keer wereldkampioen. Daarmee is ze de meest succesvolle Duitse biatleet van de afgelopen tien jaar. In 2019 beeïndigde ze op 25-jarige leeftijd haar biatloncarrière, om zich toe te leggen op de bergsport. Ook was ze sportcommentator bij de ZDF tijdens biatlonwedstrijden. Lees meer bij ZDF Heute en Der Spiegel.
Lees meer over 'Sport':

EK 2025: Duitse voetbalvrouwen blinken niet uit
Het Duitse elftal is door naar de kwartfinale van het EK in Zwitserland ondanks een zware nederlaag tegen Zweden.

Nederlandse atlete trainde in doping-staat DDR
Kogelstootster Els van Noorduijn trainde in de jaren 60 in de DDR. Dat het regime toen zijn dopingsysteem opbouwde, hoorde ze pas veel later.

EK 2024: Duitse voetbalwoorden
Wil je het Duitse EK-nieuws en de commentatoren volgen? Hier de opvallendste Duitse voetbalwoorden.
Duitsland stuurt sportminister naar WK in Qatar
Sportminister Faeser reisde naar Qatar en kreeg 'veiligheidsgaranties' voor de WK-fans. Zelf gaat ze nu ook.
Reacties
Geen reacties aanwezig