Duitslandweb
Compromis gevonden in ruzie over pensioenen
Kort nieuws - 28 november 2025 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse regeringspartijen CDU/CSU en SPD zijn het eens geworden over de pensioenen. Tot diep in de nacht hebben de fractieleiders overlegd over het nieuwe wetsvoorstel, nadat duidelijk was dat een deel van de CDU-fractie tegen wilde stemmen.
In het voorstel blijven de pensioenen tot 2031 op het huidige niveau. Ook de pensioenafdrachten blijven stabiel. Om de jonge CDU'ers, die zich tegen het voorstel keerden, tegemoet te komen, is vastgelegd dat een commissie komend jaar een hervorming van het pensioenstelsel uitwerkt. Of de jonge CDU'ers nu wel voor het voorstel zullen stemmen moet nog blijken. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':
Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'
De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.
Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.
CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.
Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.

Reacties
Geen reacties aanwezig