Duitslandweb
IJzel zorgt voor problemen in Berlijn
Kort nieuws - 6 februari 2026 - Auteur: Redactie DuitslandwebIJzel - Blitzeis - ontregelt het verkeer in Berlijn. Het vliegverkeer van en naar luchthaven BER is donderdagavond stilgelegd en het was vrijdag rond het middaguur nog onduidelijk wanneer de vluchten worden hervat.
Op de wegen in en rond Berlijn zorgen talrijke ongevallen voor problemen en ook het treinverkeer kampt met uitval door het weer.
Ook in de rest van Duitsland, vooral in het noordoosten, zorgt het winterweer voor problemen. In Mecklenburg-Voorpommeren zijn veel scholen vrijdag gesloten en was het in de morgen hier en daar zo glad dat zelfs de strooiwagens niet konden rijden. Ook in Nedersaksen zorgde ijzel voor ongevallen. Veel veerdiensten in het noorden zijn al dagen stilgelegd door het ijs. Lees meer bij RBB24 en bij NDR
Lees meer over 'Maatschappij':
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.

Reacties
Geen reacties aanwezig