
Strijdende Libische partijen in Berlijn om de tafel
Kort nieuws - 11 juni 2015De strijdende Libische partijen hebben woensdag in Berlijn met vertegenwoordigers van de internationale gemeenschap gesproken over een vredesplan. Het gespreksformat heet P5+5, waarmee de vijf permanante VN-leden worden bedoeld plus de EU, Duitsland, Spanje, Italië en VN-gezant Bernardino Leon. De conferentie vond in Berlijn plaats omdat Duitsland voor alle betrokkenen acceptabel was - juist omdat het zich in 2011 in de VN-veiligheidsraad van stemming onthield in de Libië-crisis, waar het toen veel kritiek op kreeg. De deelnemers aan het overleg zijn het eens geworden over de samenvoeging van de twee rivaliserende Libische parlementen in Tripolis en Tobruk en een strak tijdplan. De bedoeling is dat er een nieuwe regering van nationale eenheid komt en dat er een openbaar bestuur wordt opgebouwd, iets dat Libië niet heeft. Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Merz organiseert top over Oekraïne
Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël
Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid
Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten
Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?
Reacties
Geen reacties aanwezig