Duitslandweb
Studie: Duitse vrouwen niet gelukkig met rolverdeling in gezin
Kort nieuws - 8 juli 2015 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe meeste Duitse vrouwen die na de geboorte van hun eerste kind minder gaan werken, komen ook later niet meer uit deze rolverdeling. Daarmee zijn ze niet gelukkig. De meeste vrouwen met kinderen die niet werken, vinden zelf een baan hebben wel belangrijk. Dat blijkt uit een studie van onderzoeksinstituut Allensbach. Nog steeds zijn er grote verschillen tussen Oost- en West-Duitsland. In het oosten werkt 34 procent van de vrouwen na hun zwangerschapsverlof voltijd, in West-Duitsland is dat 11 procent. Volgens minister Schwesig (SPD) van Gezinszaken komt dat onder meer omdat de kinderopvang in Oost-Duitsland beter is en omdat in West-Duitsland conservatievere ideeën over de rolverdeling binnen gezinnen heersen. Daar wil ze wat aan doen. Ook vindt ze dat werkgevers flexibeler moeten worden. Lees meer bij FAZ.net
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig