Duitslandweb
Gabriel: 'Duitsland en EU moeten zich niet door Turkije laten chanteren'
Kort nieuws - 1 augustus 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebDuitsland en de EU moeten zich onder geen beding door Turkije laten chanteren. Dat zei vice-kanselier Gabriel vanmiddag in reactie op een dreigement van de Turkse minister van Buitenlandse Zaken Mevlüt Cavusoglu om de vluchtelingendeal met de EU op te blazen als Turken niet uiterlijk in oktober zonder visa naar Europa kunnen reizen. Het ligt aan Turkijke zelf of er een visumliberalisatie komt, aldus Gabriel: eerst moet het land aan alle voorwaarden voldoen die daarvoor gelden. Lees meer bij FAZ.net
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':
Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro
De komst van het nieuwe archeologische museum in Caïro heeft de discussie over de buste van koningin Nefertiti aangewakkerd.
Merz organiseert top over Oekraïne
Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.
Duitsland beperkt wapenexport naar Israël
Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.
Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid
Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.

Reacties
Geen reacties aanwezig