Duitslandweb logo Duitslandweb

Gabriel: Duitsland trekt militairen terug van Turkse basis Incirlik

Kort nieuws - 6 juni 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Duitsland trekt zijn militairen terug van de luchtmachtbasis in het Turkse Incirlik. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken, Sigmar Gabriel, maandag aangekondigd. Gabriel heeft maandag in Ankara gesproken met zijn ambtgenoot Cavusoglu in een laatste poging om tot een vergelijk te komen.

Duitsland ondersteunt vanuit de luchtmachtbasis Incirlik de strijd tegen IS met 260 soldaten, meerdere verkenningsvliegtuigen en een tankvliegtuig. Die kunnen daar niet blijven, nu de Turkse regering Duitse parlementariërs verbiedt om de manschappen te bezoeken.

De Turkse regering vindt het ontoelaatbaar dat Duitsland vermeende aanhangers van de Gülen-beweging opneemt. Overigens noemde Gabriël de kwestie rond Incirlik een van de kleinere problemen in de Duits-Turkse relatie. Tenslotte is er een verstandige oplossing voor: het terugtrekken van de troepen, aldus de minister in een interview met Tagesschau. Als een van de lastigere kwesties noemde hij de gevangenhouding van journalisten als Deniz Yücel. "We zijn er zeer zeker van, dat de gevangenneming van de heer Yücel zonder grond is", zei Gabriel. Lees meer bij Tagesschau

Defensieminister Von der Leyen heeft inmiddels aangekondigd dat het kabinet waarschijnlijk woensdag al zal besluiten om de manschappen naar een basis in Jordanië te verplaatsen. Duitsland heeft ook nog manschappen op de Navo-basis in Konya. Die blijven wel, omdat Turkije daar wel bezoeken toestaat, omdat het een Navo-steunpunt is. Lees meer bij Die Zeit

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Merz organiseert top over Oekraïne

Merz organiseert top over Oekraïne

Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.


Lees meer

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.


Lees meer

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.


Lees meer

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten

Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger