Duitslandweb logo Duitslandweb

Minister Maas wil veroordeelde homo's in Duitsland snel rehabiliteren

Kort nieuws - 13 september 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Minister Heiko Maas (SPD) van Justitie wil homo's die in het naoorlogse Duitsland volgens paragraaf 175 van het wetboek van strafrecht zijn veroordeeld, snel rehabiliteren. In oktober wil hij een wetsvoorstel klaar hebben dat de veroordelingen nietig verklaart en de mannen rehabiliteert. Na de Tweede Wereldoorlog zijn in de BRD zo'n 50.000 mannen veroordeeld voor homoseksualiteit. Homoseksuele handelingen tussen mannen waren tussen 1871 en 1969 in het algemeen strafbaar - veel homo's belandden in de gevangenis. De verscherping van paragraaf 175 door de nazi's in 1935 bleef in de BRD van kracht. Ook in de DDR bleef de paragraaf geldig, maar daar werden homo's minder intensief vervolgd. Pas in 1994 werd de paragraaf definitief geschrapt. Veel mannen lijden nog steeds onder de gevolgen van het beleid. In 2000 nam de Bondsdag een besluit aan waarin excuses werden aangeboden aan mannen die tot 1969 strafrechtelijk waren vervolgd. In 2002 werden de oordelen tegen homo's in de nazitijd nietig verklaard. Nu wil Maas ook voor rehabilitatie zorgen van de mannen die na 1945 zijn veroordeeld. Lees meer bij Zeit Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger