Duitslandweb logo Duitslandweb

Bondsregering eens over rehabilitatie veroordeelde homo's

Kort nieuws - 22 maart 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse regering is het eens geworden over de rehabilitatie van homo's die in het naoorlogse Duitsland zijn veroordeeld volgens de omstreden paragraaf 175. De regering heeft het wetsvoorstel van minister Maas van Justitie daarover goedgekeurd.

Na de Tweede Wereldoorlog zijn in de Bondsrepubliek zo'n 50.000 mannen veroordeeld voor homoseksualiteit. Seksuele handelingen tussen mannen waren tussen 1871 en 1969 in het algemeen strafbaar - veel homo's belandden in de gevangenis. De verscherping van paragraaf 175 van het wetboek van strafrecht door de nazi's in 1935 bleef in de BRD van kracht. Ook in de DDR bleef de paragraaf geldig, maar daar werden homo's minder intensief vervolgd. Pas in 1994 werd paragraaf 175 definitief geschrapt.

Veel mannen lijden nog steeds onder de gevolgen van het beleid. In 2000 nam de Bondsdag een besluit aan waarin excuses werden aangeboden aan mannen die tot 1969 strafrechtelijk waren vervolgd. In 2002 werden de oordelen tegen homo's in de nazitijd nietig verklaard. Het wetsvoorstel van Maas moet nu ook voor rehabilitatie zorgen van de mannen die na 1945 zijn veroordeeld. De oordelen worden allemaal opgeheven en de slachtoffers krijgen een schadevergoeding. Lees meer bij tagesschau.de en tagesspiegel.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.


Lees meer

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.


Lees meer

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger