
Ruziënde AfD-fracties in Baden-Württemberg weer verenigd
Kort nieuws - 12 oktober 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe ruziënde AfD-fractieleden in Baden-Württemberg hebben zich weer verenigd. Daarmee is de AfD weer de grootste oppositiepartij in het deelstaatparlement. Aanleiding voor de onenigheid waren omstreden uitspraken over de Holocaust van fractielid Gedeon. Omdat hij weigerde op te stappen, verlieten voorzitter Meuthen en 13 andere AfD'ers in juli de fractie. Het was daardoor onduidelijk welk deel van de ruziënde afgevaardigden de officiële AfD-fractie in het deelstaatparlement vormde. Meuthen is weer tot voorzitter gekozen, maar hij heeft door een nieuwe samenstelling van de fractieleiding minder invloed. Lees meer bij FAZ.net
Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.
Reacties
Geen reacties aanwezig