Duitslandweb
CSU-leider Seehofer: 'Zonder bovengrens geen coalitie'
Kort nieuws - 24 november 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebAls er geen bovengrens komt aan het aantal vluchtelingen dat in Duitsland wordt toegelaten, wil CSU-leider Seehofer na de verkiezingen niet meeregeren in een coalitie met de CDU. Dat zei hij in de Augsburger Allgemeine. Seehofer wil dat Duitsland maximaal 200.000 vluchtelingen per jaar toelaat. CDU-leider Merkel weigert een bovengrens te noemen. Het is al een jaar een strijdpunt tussen de zusterpartijen. CDU en CSU vormen samen een fractie in de Bondsdag. Seehofer heeft al eerder gedreigd een eigen verkiezingscampagne te voeren als Merkel haar beleid niet aanpast. Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Politiek':
Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?
Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.

Reacties
Geen reacties aanwezig