
'Taaltoets Duitse recherche te moeilijk voor sollicitanten'
Kort nieuws - 5 december 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet Bundeskriminalamt (BKA), de Duitse federale recheche, heeft moeite met het vervullen van vacatures. Dat heeft Der Spiegel zaterdag gemeld. Dit jaar hoopte het BKA 120 nieuwe commissarissen op te leiden. Tot nu toe zijn het er slechts 62. Voor volgend jaar staan nog meer vacatures open. Volgens André Schulz, voorzitter van de vakbond Bund Deutscher Kriminalbeamter (BDK), halen veel sollicitanten de verplichte taaltest niet. Het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt de test niet te laten vallen, maar wel te willen moderniseren. Lees meer bij Der Spiegel
Lees meer over 'Maatschappij':

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.
Reacties
Geen reacties aanwezig