Duitslandweb
'Taaltoets Duitse recherche te moeilijk voor sollicitanten'
Kort nieuws - 5 december 2016 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet Bundeskriminalamt (BKA), de Duitse federale recheche, heeft moeite met het vervullen van vacatures. Dat heeft Der Spiegel zaterdag gemeld. Dit jaar hoopte het BKA 120 nieuwe commissarissen op te leiden. Tot nu toe zijn het er slechts 62. Voor volgend jaar staan nog meer vacatures open. Volgens André Schulz, voorzitter van de vakbond Bund Deutscher Kriminalbeamter (BDK), halen veel sollicitanten de verplichte taaltest niet. Het ministerie van Binnenlandse Zaken zegt de test niet te laten vallen, maar wel te willen moderniseren. Lees meer bij Der Spiegel
Lees meer over 'Maatschappij':
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.

Reacties
Geen reacties aanwezig