Duitslandweb
Steinmeier waarschuwt op Dag van Duitse Eenheid voor 'nieuwe muren'
Kort nieuws - 3 oktober 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebPresident Steinmeier heeft vandaag bij de viering van de Dag van de Duitse eenheid in Mainz gewaarschuwd voor nieuwe muren in de samenleving en gepleit voor een eerlijker omgang met het vluchtelingenprobleem. Duitsland viert vandaag de 27e verjaardag van de eenwording.
De Muur die Duitsland veertig jaar heeft verdeeld, is gevallen, zei Steinmeier, maar de verkiezingsuitslag laat zien dat er nieuwe muren zijn ontstaan. Deze "nieuwe muren uit vervreemding, teleurstelling en woede" zijn bij sommige mensen zo stevig geworden dat argumenten niet meer tot hen doordringen, aldus de president. Achter deze muren heerst een "diep wantrouwen tegenover de democratie en haar representanten."
Steinmeier sprak de winst van de AfD niet aan - de partij haalde bij de verkiezingen op 24 spetember 12,6 procent van de stemmen en is de derde partij in de Bondsdag. Maar hij zei dat de verkiezingsuitslag "de scherpere tegenstellingen en ook de ontevredenheid in onze samenleving" laat zien. "De politieke cultuur zal veranderen", waarschuwde hij.
De president pleitte voor een eerlijker omgang met de vluchtelingencrisis. Daarbij hoort volgens hem ook de vraag welke en hoeveel vluchtelingen Duitsland wil "en misschien ook wel nodig heeft". Hij sprak zich duidelijk uit voor een immigratiewet.
De viering van de Dag van de Duitse Eenheid vindt vandaag plaats in Mainz, in Rijnland-Palts. Het is een officiële feestdag in Duitsland, die elk jaar in een andere deelstaat wordt gevierd. Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Maatschappij':
100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden
Al 100 jaar stimuleert de DAAD internationale uitwisseling voor studenten en wetenschappers.
Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland
In onze nieuwe podcast praten we over de hetze tegen Antifa en over de Rusland-connectie van de AfD
'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.
Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Reacties
Geen reacties aanwezig