Duitslandweb
'Spoorproject Stuttgart 21 een miljard euro duurder en jaar later klaar'
Kort nieuws - 29 november 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet omstreden spoorproject Stuttgart 21 gaat een miljard euro meer kosten en is een jaar later klaar dan gepland. Dat blijkt volgens persbureau DPA uit berekeningen van de Deutsche Bahn.
Dat het project zoveel duurder wordt, zou te maken hebben met gestegen bouwkosten, vertragingen in de planning en strenge regels voor milieubescherming.
Stuttgart 21 geldt als een van de grootste bouwprojecten van Europa. Het gaat om de aanleg van een nieuwe spoorlijn tussen de Zuid-Duitse steden Stuttgart en Ulm en de bouw van een ondergronds station. Er was van het begin af aan veel en fel protest tegen. Bij de deelstaatverkiezingen in Baden-Württemberg in maart 2011 werd de CDU-regering erom weggestemd. Bündnis 90/Die Grünen, de grootste tegenstander van het nieuwe station, werd de grootste partij. Maar na een referendum stemde een kleine meerderheid toch vóór de bouw van het station. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.
Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag
Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.
Onbekommerd-fietsen-heimwee
Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.

Reacties
Geen reacties aanwezig