Duitslandweb
'Tehuiskinderen misbruikt voor medisch experiment'
Kort nieuws - 15 januari 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebKinderen die woonden in instellingen in Nedersaksen zijn tot midden jaren zeventig misbruikt voor medische experimenten. Journalisten van omroep NDR ontdekten dat een kliniek in Wunstorf onderzoeken uitvoerde die begin jaren zeventig elders niet meer werden uitgevoerd vanwege de pijn en de schadelijke bijwerkingen.
Dat op tehuiskinderen medicijnen werden uitgeprobeerd, zonder toestemming van de ouders, komt ook naar voren uit de dissertatie van farmacoloog Sylvia Wagner, die ze eind 2016 publiceerde. De NDR heeft zich in een van de in dat onderzoek genoemde klinieken verder verdiept. In de instelling voor jeugdpsychiatrie in Wunstorf in Nedersaksen kregen kinderen een pijnlijke beenmergpunctie. Ze waren vaak wekenlang zwaar ziek van de behandeling. De minister van Sociale Zaken van Nedersaksen heeft volgens de NDR vorig jaar opdracht gegeven om medicijnproeven in Nedersaksen te onderzoeken. Lees meer bij NDR
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig