Duitslandweb
Bondsregering krijgt meer invloed op Deutsche Bahn
Kort nieuws - 21 maart 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Bondsregering vergroot haar invloed op spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn. Michael Odenwald, nu nog staatssecretaris voor Verkeer, wordt voorzitter van de raad van toezicht.
Odenwald (CDU) volgt de ondernemer Utz-Hellmuth Felcht op, die na negen jaar vertrekt. Ook twee Bondsdagleden van de CDU en CSU worden lid van de raad van toezicht van Deutsche Bahn. Zij lossen eveneens vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven af.
De nieuwe coalitie wil meer invloed wil uitoefenen op het beleid van de Duitse spoorwegen, staat in het regeerakkoord. Tot 2030 willen CDU/CSU en SPD dubbel zo veel mensen met de trein laten reizen en meer goederen over het spoor laten vervoeren. Lees meer bij Handelsblatt en Spiegel Online
Lees meer over 'Economie':
Herfst der inzichten
"Tot nu toe is de herfst druilerig met vallende blaadjes en rottende infrastructuur." Column van Carsten Brzeski.
Een golf van economen
Columnist Carsten Brzeski ziet een richtingenstrijd voorgeprogrammeerd bij de nieuwe regering.
Nieuwe regering wil dat Duitsers harder werken
Duitsers werken gemiddeld een stuk korter dan andere Europeanen. Kanselier Merz wil daar verandering in brengen.
Duitsland blijft een oase voor PFAS-uitstoters
Duitsland heeft geen maxima voor PFAS-uitstoot. Dat heeft vergaande gevolgen, ook voor Nederland.

Reacties
Geen reacties aanwezig