Duitslandweb logo Duitslandweb

Daimler moet massaal diesels terughalen vanwege sjoemelsoftware

Kort nieuws - 12 juni 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Autobouwer Daimler moet in Duitsland 380.000 voertuigen terughalen vanwege mogelijk gesjoemel met de uitstootgegevens. Dat zei Transportminister Andreas Scheuer maandag na een ontmoeting met Daimler-topman Dieter Zetsche. 

Onder meer de Mercedes Vito-bussen moeten terug naar de garage omdat ze mogelijk vervuilender zijn dan eerder werd gemeld. In totaal moet Daimler in heel Europa 774.000 dieselauto’s terughalen.

Het is een nieuw hoofdstuk in de ‘diesel-gate’. Drie jaar geleden was Volkswagen groot in het nieuws omdat de software van de auto’s mogelijk gemanipuleerd was om de voertuigen schoner te laten lijken. Lees meer bij Der Tagesspiegel.

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Economie':

De lange nasleep van de CumEx-fraude

De lange nasleep van de CumEx-fraude

De dramaserie Other People's Money draait om de CumEx-megafraude. De Duitse justitie heeft nog steeds de handen vol aan deze belastingontduiking.


Lees meer

Herfst der inzichten

Herfst der inzichten

"Tot nu toe is de herfst druilerig met vallende blaadjes en rottende infrastructuur." Column van Carsten Brzeski.


Lees meer

Een golf van economen

Een golf van economen

Columnist Carsten Brzeski ziet een richtingenstrijd voorgeprogrammeerd bij de nieuwe regering.


Lees meer

Nieuwe regering wil dat Duitsers harder werken

Nieuwe regering wil dat Duitsers harder werken

Duitsers werken gemiddeld een stuk korter dan andere Europeanen. Kanselier Merz wil daar verandering in brengen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger