
SPD en oppositiepartijen zijn asielconflict CDU en CSU zat
Kort nieuws - 19 juni 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe SPD, coalitiepartner van de CDU/CSU, is het asielconflict tussen de CDU en de CSU zat. Ook de oppositie eist een eind aan de ruzie. Dat einde lijkt echter nog niet in zicht.
Het asielconflict tussen CDU en CSU is zeer gevaarlijk voor Duitsland en Europa, zegt SPD-vice-voorzitter Schäfer-Gümbel. De zusterpartijen maken elkaar af op grond van persoonlijke ruzies, zegt hij: "Dat kan niet in een coalitie." De SPD benadrukt bovendien dat zij als coalitiepartner ook nog moeten instemmen met Seehofers immigratieplan.
De oppositiepartijen roepen CDU en CSU eveneens op hun strijd te beëindigen. Die is nu alleen maar uitgesteld, vinden de Groenen, de FDP en Die Linke. Ze willen ook eindelijk eens het immigratieplan van Seehofer zien, waarmee de ruzie vorige week begon. De FDP en de AfD zijn het overigens met de CSU eens dat Duitsland zijn eigen plan moet trekken in het asielbeleid.
De strijd is voorlopig nog niet voorbij. Merkel heeft weliswaar twee weken gekregen om naar een Europese oplossing te zoeken, maar CSU-leider Seehofer benadrukte vanmorgen dat hij vasthoudt aan zijn standpunt en een strenger migratiebeleid wil. Ook bekritiseerde hij Merkels waarschuwing dat alleen zij - volgens de in Duitsland geldende Richtlinienkompetenz van de kanselier - kan bepalen of Duitsland asielzoekers wegstuurt bij de grens. Duitse media melden dat Seehofer van plan is woensdag in het kabinet voor te stellen dat de controle op de Duitse asielinstantie Bamf voortaan door zijn ministerie van Binnenlandse Zaken te laten uitvoeren, en niet meer zoals nu door Merkels kanselarij. Lees meer bij tagesschau.de over andere partijen en over Seehofer, bij de FAZ en bij Handelsblatt
Lees meer over 'Politiek':

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde
Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.
Reacties
Geen reacties aanwezig