Duitslandweb
Groenen doen het goed in de peilingen
Kort nieuws - 31 juli 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Groenen doen het goed in de peilingen. Ze zouden profiteren van de strijd tussen de CSU en de CDU.
Als er nu verkiezingen zouden zijn, zou Bündnis 90/Die Grünen 15 procent van de stemmen krijgen. Dat blijkt uit een peiling van infratest dimap voor het ARD-Morgenmagazin. Ook bij andere peilbureaus scoren de Groenen veel beter dan de 8,9 procent die ze bij de verkiezingen van 2017 haalden.
De partij profiteert van de strijd tussen de CDU en de CSU over het asielbeleid. Terwijl de christendemocraten steeds verder naar rechts opgeschoven zijn, zijn de Groenen bij hun liberale houding in het vluchtelingenbeleid gebleven, verklaart politicoloog Tilman Mayer de stijging. Lees meer bij Focus Online
Lees meer over 'Politiek':
Alice in Wonderland
Journalist Rob Savelberg confronteerde AfD-leider Alice Weidel met haar bizarre uitspraken over Hitler.
Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?
Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.

Reacties
Geen reacties aanwezig