Duitslandweb
Peiling: Groenen grootste partij
Kort nieuws - 3 juni 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebBij de Europese verkiezingen kwamen de Groenen in Duitsland als tweede partij uit de bus, na de christen-democratische CDU/CSU. In een vorige week gehouden peiling waren Die Grünen met 27 procent zelfs de grootste partij.
In de Forsa-peiling, in opdracht van RTL/N-tv, volgde CDU/CSU met 26 procent. De sociaal-democratische SPD haalde met 12 procent de slechtste score totnogtoe. Elf procent van de ondervraagden gaf de voorkeur aan de rechts-populistische AfD. De SPD is in een crisis geraakt na de slechte verkiezingsuitslagen van eind mei. Lees meer bij Tagesspiegel
Lees meer over 'Politiek':
Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?
Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.

Reacties
Geen reacties aanwezig