
Grondwetswijziging maakt investeren in onderwijs mogelijk
Kort nieuws - 23 november 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen meerderheid van de Bondsdag wil de grondwet aanpassen zodat de nationale overheid kan investeren in de digitalisering van het onderwijs.
Onderwijs is een zaak van de deelstaten, de nationale overheid moet zich daar buiten houden. Door de grondwetswijziging kan de overheid straks wel staatsgeld in scholen steken. Duitse scholen hebben op digitaal gebied een grote achterstand. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer:

CDU en SPD gelijk op in Noordrijn-Westfalen
Zondag gaat NRW naar de stembus. De verkiezingen hebben ook invloed op de landelijke politiek.

Een portie leiderschap
Kanselier Scholz maakt het leiderschap dat hij beloofde niet waar, schrijft econoom Carsten Brzeski. Duitsland aarzelt en treuzelt.

Geen verrassing bij verkiezing bondspresident
Duitsland kiest zondag de bondspresident. Wie het wordt, wat hij doet en hoe hij wordt gekozen.

Conservatieve Merz moet CDU richting gaan geven
De rechts-conservatieve Friedrich Merz wordt de nieuwe CDU-voorzitter. Hij krijgt een aantal lastige taken op zijn bord.
Reacties
Geen reacties aanwezig