Duitslandweb logo Duitslandweb

Deelstaten verzetten zich tegen grondwetswijziging onderwijs

Kort nieuws - 3 december 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Bondsdag heeft vorige week een grondwetswijziging goedgekeurd die het mogelijk moet maken dat de nationale overheid in de digitalisering van onderwijs investeert. Maar sommige deelstaten zien dit niet zitten, waardoor de grondwetswijziging niet door de Bondsraad dreigt te komen. 

Onderwijs is een zaak van de deelstaten, de nationale overheid moet zich daar buiten houden. Door de grondwetswijziging kan de overheid straks wel staatsgeld in scholen steken. Duitse scholen hebben op digitaal gebied een grote achterstand. De wijziging moet ook overheidsinvesteringen in woningbouw en streekvervoer mogelijk maken. 

De Bondsdag nam de grondwetswijziging vorige week aan met 580 stemmen voor en 87 tegen. Nu dreigt de wijziging alsnog te stranden in de Bondsraad, de vertegenwoordiging van de deelstaten. Belangrijke deelstaten als Beieren, Baden-Württemberg, Hessen, Noordrijn-Westfalen en Saksen maken bezwaar. Zij zien de competenties van de deelstaten bedreigd, omdat de overheid met de grondwetswijziging straks ook inhoudelijk invloed op het onderwijs kan uitoefenen. Investeren in digitalisering kan ook op een andere manier, zeggen zij. De stemming in de Bondsraad staat gepland voor 14 december. Lees meer bij Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger