
'Regering en deelstaten eens over grondwetswijziging onderwijs'
Kort nieuws - 13 februari 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe bondsregering en de deelstaten zijn het eens geworden over een grondwetswijziging die het mogelijk maakt dat de centrale overheid in de digitalisering van onderwijs investeert. Dat meldt de ARD, die over de plannen beschikt. Tot nu toe verzette een aantal deelstaten zich tegen de grondwetswijziging.
Onderwijs is een zaak van de deelstaten, de nationale overheid moet zich daar buiten houden. Door de grondwetswijziging kan de overheid straks wel staatsgeld in scholen steken. Duitse scholen hebben op digitaal gebied een grote achterstand.
De Bondsdag stemde vorig jaar al in met de grondwetswijziging, maar die dreigde daarna te stranden in de Bondsraad, de vertegenwoordiging van de deelstaten. Belangrijke deelstaten als Beieren, Baden-Württemberg, Hessen, Noordrijn-Westfalen en Saksen maakten bezwaar. Zij zagen de competenties van de deelstaten bedreigd, omdat de overheid met de grondwetswijziging straks ook inhoudelijk invloed op het onderwijs kan uitoefenen. Een ander bezwaar was dat de deelstaten ertoe werden verplicht evenveel geld te investeren als de centrale overheid. Die laatste eis is nu volgens de ARD van tafel, waardoor de deelstaten alsnog met het zogenoemde Digitalpakt zouden instemmen. Lees meer bij tagesschau.de en Süddeutsche.de
Lees meer:
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten
CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?

Die Linke vecht voor laatste kans
Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.

Podcast Achtung: Regeringscrisis
Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.
Reacties
Geen reacties aanwezig