
SPD en CDU willen Oost-Duitsland terugwinnen
Kort nieuws - 29 januari 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe sociaal-democratische SPD en de christendemocratische CDU hebben plannen gepresenteerd om Oost-Duitsland economisch sterker te maken.
In Brandenburg, Saksen en Thüringen zijn dit najaar deelstaatverkiezingen. SPD en CDU vrezen dat de AfD daar veel stemmen zal krijgen. Ze komen nu beiden met een strategie om te zorgen dat de economische en sociale kloof tussen Oost en West kleiner wordt. Zowel SPD als CDU wil bijvoorbeeld zorgen dat bij de pensioenen rekening wordt gehouden met het feit dat veel mensen hun baan kwijtraakten en niet meer in hetzelfde beroep konden werken na de eenwording. Tot een geleidelijke verhoging van de pensioenbedragen naar hetzelfde niveau als in het Westen is al eerder besloten.
Als de solidariteitstoeslag - een belasting die Duitsers betalen om de Oost-Duitse economie te steunen - wordt afgeschaft, moet daar een nieuw structuurfonds voor in de plaats komen, schrijven zowel SPD als CDU, in iets andere bewoordingen. Ook willen beide partijen onderzoeksinstanties van de overheid in het Oosten vestigen. Lees meer bij Tagesspiegel
Lees meer:

Podcast Achtung: Beieren - 'het betere Duitsland'
Beieren gaat op 8 oktober stemmen. Premier Söder prijst zijn deelstaat graag aan als het betere Duitsland. Hoe zit dat? En welke rol speelt Beieren in Duitsland?

Er komt rook vanonder de brandmuur
Samenwerken met de AfD is taboe in de Duitse politiek. Maar of dat zo blijft? Columniste Inge Jooris over de 'Brandmauer'.

Scholz: Deutschland-Pakt moet land moderniseren
De kanselier wil Duitsland met een "nationale krachtsinspanning" moderniseren, zei hij in de Bondsdag.

Die Linke in bestaanscrisis
Het is chaos in de Duitse socialistische partij Die Linke. De partij dreigt uiteen te vallen en zag de laatste maanden al menigeen vertrekken.
Reacties
Geen reacties aanwezig