
'Duitsland fors minder aantrekkelijk voor buitenlandse investeerders'
Kort nieuws - 4 juni 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDuitsland is flink veel onaantrekkelijker geworden voor buitenlandse investeerders. Dat is de uitkomst van een onderzoek van adviesbureau Ernst & Young.
De studie telde vorig jaar 973 projecten van buitenlandse investeerders in Duitsland, dat is 13 procent minder dan het jaar ervoor, en ook de eerste daling sinds het begin van het jaarlijkse onderzoek in 2005. Duitsland zakte op de Europese ranglijst van plaats twee naar plaats drie en moet Frankrijk (plaats 2) en Groot-Brittannië (plaats 1) aan zich voorbij laten gaan.
Meer dan een derde van de ondervraagde vertegenwoordigers van buitenlandse bedrijven die al in Duitsland actief zijn, uitte zich negatief over het land. Een jaar daarvoor was dat nog een vierde.
De groeiende onvrede komt vooral door de inflexibiliteit van het arbeidsrecht, de belastingen en de arbeidskosten in Duitsland. De goede infrastructuur en een stabiele politiek worden daarentegen als positieve aspecten van Duitsland aangemerkt. Lees meer bij Welt
Lees meer over 'Economie':

Duitsland blijft een oase voor PFAS-uitstoters
Duitsland heeft geen maxima voor PFAS-uitstoot. Dat heeft vergaande gevolgen, ook voor Nederland.

Elon Musk verzet zich tegen Duits arbeidsrecht
De Duitse Tesla-fabriek ligt onder vuur omdat die zich niets aantrekt van het Duitse arbeidsrecht. Zo worden zieke werknemers gekort op hun loon.

Waar gaat het mis in de Duitse economie?
De Duitse economische groei blijft achter. Met deze knelpunten moet een nieuwe regering aan de gang.

Soapserie 'investeren met de schuldenrem'
Wat een misdaadserie gemeen heeft met de Berlijnse politiek legt econoom Carsten Brzeski uit in zijn nieuwe column.
Reacties
Geen reacties aanwezig