Duitslandweb logo Duitslandweb

Merkel spreekt met Trump tijdens D-day-herdenking

Kort nieuws - 6 juni 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Bij de D-day-herdenking woensdag in het Britse Portsmouth hebben kanselier Merkel en de Amerikaanse president Trump kort met elkaar gesproken. De ontmoeting was niet gepland.

Het was voor het eerst in een half jaar dat de twee leiders elkaar spraken. Merkel en Trump hadden het onder andere over de uitkomsten van de Europese verkiezingen, de strijd tegen terrorisme in Noord-Afrika en de situatie in Libië, lieten hun woordvoerders weten.

Duitse media schrijven dat de korte ontmoeting op de D-day-herdenking er 'onderkoeld' uitzag. Zo gaven de twee leiders elkaar bijvoorbeeld geen hand. De verhouding tussen Merkel en Trump is al langer moeizaam, mede door de handelsstrijd met de VS. Merkel en Trump hebben afgesproken hun gesprek voort te zetten op de G20-top aan het einde van de maand in Japan. 

Merkel is vandaag niet aanwezig in Frankrijk, waar herdacht wordt dat precies 75 jaar geleden de geallieerde troepen de stranden van Normandië bestormden om Europa van de nazi's te bevrijden. Lees meer bij Welt

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.


Lees meer

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten

Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?


Lees meer

De Duitse staatsraison

De Duitse staatsraison

De aanval van Hamas op Israël zorgt in Duitsland voor extra grote innerlijke verwarring, ziet Merlijn Schoonenboom in Berlijn.


Lees meer

Duitsland en China zoeken in Berlijn toenadering

Duitsland en China zoeken in Berlijn toenadering

Kanselier Scholz ontving China's premier Li Qiang voor kabinetsoverleg, in de hoop de gespannen relatie tussen beide landen te verbeteren.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger