
'China organiseert invloed aan Duitse universiteiten'
Kort nieuws - 24 juli 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet Amerikaanse magazin The Atlantic beschrijft hoe China zorgt dat de tienduizenden Chinese studenten in Duitsland trouw blijven aan de Communistische partij.
Ook neemt de Chinese staat via studentenverenigingen en lobbywerk invloed op de academische wereld en de politiek, constateert het magazine. Leidse onderzoekers hebben eerder ook al aangetoond dat China een strategie van beïnvloeding heeft op Nederlandse universiteiten, is te lezen op de website Scienceguide. Lees meer bij The Atlantic
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Merz organiseert top over Oekraïne
Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël
Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid
Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten
Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?
Reacties
Geen reacties aanwezig