Duitslandweb logo Duitslandweb

'China organiseert invloed aan Duitse universiteiten'

Kort nieuws - 24 juli 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het Amerikaanse magazin The Atlantic beschrijft hoe China zorgt dat de tienduizenden Chinese studenten in Duitsland trouw blijven aan de Communistische partij. 

Ook neemt de Chinese staat via studentenverenigingen en lobbywerk invloed op de academische wereld en de politiek, constateert het magazine. Leidse onderzoekers hebben eerder ook al aangetoond dat China een strategie van beïnvloeding heeft op Nederlandse universiteiten, is te lezen op de website ScienceguideLees meer bij The Atlantic

Tags: China

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro

Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro

De komst van het nieuwe archeologische museum in Caïro heeft de discussie over de buste van koningin Nefertiti aangewakkerd.


Lees meer

Merz organiseert top over Oekraïne

Merz organiseert top over Oekraïne

Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.


Lees meer

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.


Lees meer

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger