Duitslandweb logo Duitslandweb

Beladen integratieconferentie na aanslag Hanau

Kort nieuws - 3 maart 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Kanselier Merkel heeft maandag na de integratieconferentie (Integrationsgipfel) in het Kanzleramt laten weten dat er een regeringscommissie tegen racisme komt. Deze werkgroep van ministers moet maatregelen voorstellen aan het kabinet. 

De integratietop, een overleg van de Duitse regering met migrantenorganisaties, stond in het teken van de aanslag in Hanau vorige maand. Daar schoot een racist negen mensen dood. De migrantenorganisaties wilden daarom niet alleen over integratie spreken, maar vroegen ook om meer structurele aandacht voor de bescherming van minderheden.

Officieel ging de conferentie over het nationale Integratieplan. Duitsland heeft een immigratieregeling voor vakmensen. De regering wil de nieuwkomers graag al in hun thuisland voorbereiden, door taalcursussen en bijvoorbeeld diploma-erkenning. Lees meer bij Tagesspiegel

Merkel sprak ook uitgebreid over racisme in Duitsland. Zelf is ze vierde-generatie-immigrant, maar zij geldt als Duits. Dat moet ook gelden voor Duitsers met een andere huidskleur. Die moeten niet altijd weer de vraag krijgen waar ze eigenlijk vandaan komen, aldus Merkel.

 

 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger