Duitslandweb logo Duitslandweb

Rapport: Oost-Duitsers sterk ondervertegenwoordigd in topfuncties

Kort nieuws - 8 december 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Dertig jaar na de Duitse eenwording zijn Oost-Duitsers nog altijd sterk ondervertegenwoordigd in de top van de maatschappij en het bedrijfsleven. Tot die conclusie komt de regeringscommissie die de stand van de Duitse eenheid heeft onderzocht. 

Oost-Duitsers vertegenwoordigen 17 procent van de Duitse bevolking, maar vervullen slechts 3 tot 8 procent van de leidinggevende functies. Met name in het bedrijfsleven, bij justitie en de Bundeswehr zijn mensen uit de Oost-Duitse deelstaten ondervertegenwoordigd. Daar bekleden ze slechts 1 tot 2 procent van de topposities. 

Ook in Oost-Duitsland zelf wordt maar een kwart van de topfuncties in de wetenschap, media, justitie, bestuur en het bedrijfsleven door een Oost-Duitser bekleed. Het aantal Oost-Duitsers in leidinggevende functies neemt bovendien slechts zeer langzaam toe.

De regeringscommissie concludeert ook dat het veranderingsproces dat Oost-Duitsland sinds de eenwording heeft doorgemaakt, nog steeds niet voldoende wordt erkend. Die transformatie is "diep, heel snel en zonder plan" verlopen, aldus de voorzitter. Zo heeft rond de 80 procent van de Oost-Duitse werknemers nieuwe banen moeten zoeken. De commissie vindt dat het historisch bewustzijn en saamhorigheidsgevoel van Duitsers sterker moeten worden gestimuleerd en stelt onder meer voor van 9 november een nationale herdenkingsdag te maken. Op deze Schicksalstag viel in 1989 de Muur, maar ook de Reichspogromnacht in 1938 en de revolutie van 1918 vonden op 9 november plaats. Lees meer bij FAZ.net

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger