Duitslandweb logo Duitslandweb

Rechter: Bevriezen huurprijzen Berlijn ongrondwettelijk

Kort nieuws - 15 april 2021 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Berlijn voerde vorig jaar de Mietendeckel in, waarmee huurprijzen voor vijf jaar bevroren blijven. Dat is ongrondwettelijk, heeft het Constitutioneel Hof vanmorgen bepaald. De wet is nietig verklaard. 

De deelstaat Berlijn had de wet om de huren te bevriezen niet mogen maken, aldus de rechters van het Constitutioneel Hof. De centrale overheid heeft de regulering van de huurprijzen al eerder wettelijk geregeld met de Mietpreisbremse. Deze landelijke rem op de huurprijzen werd in 2015 ingevoerd en moet voorkomen dat de huren in populaire woongebieden snel stijgen. De deelstaten hebben daarover daarom geen zeggenschap.

De regering van SPD, de Groenen en Die Linke in Berlijn voerde de Mietendeckel in januari 2020 in om ervoor te zorgen dat woningen betaalbaar blijven. De huren in Berlijn zijn de laatste jaren sterker gestegen dan in de rest van Duitsland, met gentrificatie tot gevolg. Inwoners met weinig inkomen komen in de knel door de hoge huren. Berlijn heeft vorig jaar de huren van 1,5 miljoen woningen bevroren op de situatie van juni 2019. Lees meer bij tageschau.de en Der Spiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Berlijn':

Architect wil Teufelsberg nieuw leven inblazen

Architect wil Teufelsberg nieuw leven inblazen

Een architect heeft plannen voor het oude afluisterstation bij Berlijn, dat vooral het terrein is van kunstenaars.


Lees meer

'Flaniermeile': een boulevard richting de oppositie

'Flaniermeile': een boulevard richting de oppositie

Een stuk straat in het centrum van Berlijn is het symbool geworden van de wrevel tussen de Groenen en de SPD in de stad, schrijft columniste Inge Jooris.


Lees meer

Gat in Berlijn

Gat in Berlijn

Het imago van de Duitse hoofdstad heeft door een opeenstapeling van blunders een dieptepunt bereikt, stelt columnist Carsten Brzeski vast.


Lees meer

Pannenwahl: Berlijners opnieuw naar de stembus

Pannenwahl: Berlijners opnieuw naar de stembus

Een blamage! Bij de Berlijnse deelstaatverkiezingen ging vorig jaar zoveel mis dat de 'Pannenwahl' opnieuw moet.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger