Duitslandweb logo Duitslandweb

Massale vissterfte in de Oder

Kort nieuws - 11 augustus 2022 - Auteur: Redactie Duitslandweb

In de rivier de Oder, die langs de grens loopt van Duitsland en Polen, drijven duizenden dode vissen. De oorzaak is onduidelijk en uit voorzorg roepen de Duitse autoriteiten op om contact met het water te vermijden. 

Bij Frankfurt an der Oder en andere plaatsen langs de rivier drijven duizenden dode vissen in het water of liggen op de oevers. Autoriteiten hebben de bevolking gewaarschuwd. Het water mag niet voor vee of landbouw worden gebruikt. Ook mag er niet worden gevist. 

Er is volgens het stadsbestuur van Frankfurt momenteel nog geen betrouwbare informatie over eventuele schadelijke stoffen in het water. Dat wordt nu onderzocht. Tegelijkertijd doet het Openbaar Ministerie in Polen momenteel onderzoek naar een mogelijk milieudelict. Eind juli werd een giftige stof in watermonsters gevonden. Begin augustus zou die stof weer verdwenen zijn, volgens het Poolse waterschap. 

Christian Wolter van het Leibniz Instituut voor Zoetwaterecologie en Binnenvisserij in Berlijn vermoedt dat de vissterfte wordt veroorzaakt door de lage waterstand, de hoge temperaturen en de aanleg van strekdammen (dammen in de lengterichting van de rivier) aan de Poolse kant van de Oder. Lees meer bij RBB24

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger