Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitsland voert vanaf 2024 betaald geboorteverlof in

Kort nieuws - 28 november 2022 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Later dan voorgenomen voert Duitsland vanaf 2024 twee weken betaald 'Vaterschaftsurlaub' in, een verlofregeling voor partners van iemand die een kind heeft gekregen.  

De regeling, die in het regeerakkoord is vastgelegd, zou eigenlijk nog dit jaar worden ingevoerd, maar dat wordt niet gehaald, liet minister van Gezinszaken Lisa Paus (Groenen) maandag weten. De reden is de moeilijke economische situatie waarin vooral veel kleine en middelgrote bedrijven zich momenteel bevinden. Daarom wil Paus het "belangrijke project in 2024 op de rails zetten".

De verlofregeling komt voort uit richtlijnen van de EU. Die zijn bedoeld om de gelijkheid tussen mannen en vrouwen te vergroten en de zorgtaken beter te verdelen. In veel EU-landen is er geen regeling voor betaald vader- of ouderschapsverlof, waardoor maar weinig mensen verlof opnemen, staat in de EU-richtlijn uit 2019. Duitsland heeft al een ouderschapsverlofregeling (Elterngeld) tegen ongeveer 70 procent van het salaris, maar nog geen volledig betaald geboorteverlof. De EU-deadline om een nieuwe betaalde verlofregeling in te voeren verliep op 2 augustus dit jaar. Omdat Duitsland hier niet aan heeft voldaan, is de Europese Commissie een 'Vertragsverletzungsverfahren', inbreukprocedure tegen Duitsland begonnen. Lees meer bij Tagesschau

In Nederland krijgen vaders, partners of verzorgers na de geboorte van hun kind één werkweek volledig betaad verlof. Daarna kunnen zij sinds augustus dit jaar 9 weken ouderschapsverlof opnemen tegen 70 procent van hun salaris. 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger