
'Bruinkooldorp' Lützerath volledig ontruimd
Kort nieuws - 17 januari 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebVijf dagen na het begin van de ontruiming van Lützerath zijn alle bezetters uit het 'bruinkooldorp' vertrokken. De laatste twee activisten verlieten maandag vrijwillig de ondergrondse tunnel waarin zij zich dagenlang hadden verschanst. De ontruiming van het gehucht in Noordrijn-Westfalen is daarmee volledig afgesloten.
Energiebedrijf RWE was verantwoordelijk voor het weghalen van de twee overgebleven actievoerders in Lützerath, die zichzelf Pinky en Brain noemden. Als RWE deze activisten uit de tunnel onder het kolendorp had moeten verwijderen, was dat met grote risico's verbonden. Een woordvoerder liet weten dat RWE opgelucht is dat ze vrijwillig zijn gegaan en "de levensbedreigende situatie op deze manier kon worden beëindigd".
De politie verklaarde de ontruiming van het gehucht aan de rand van de bruinkoolmijn Garzweiler zondag al voor afgerond. Alle gebouwen in Lützerath, waaronder de boerderij van de laatste overgebleven boer in het dorp, zijn nu afgebroken. Volgens RWE kan in maart of april met de bruinkoolwinning in het voormalige dorp worden begonnen.
Bij een grote demonstratie tegen de ontruiming van Lützerath, met deelnemers uit andere Europese landen, kwam het zaterdag tot talrijke gewelddadige confrontaties tussen klimaatactivisten en de politie. Fridays for Future vindt het politie-optreden tijdens de demonstratie zeer overtrokken en bericht dat een groot aantal activisten door politieagenten gewond is geraakt. Het grote aantal gewonden zou echter aan het gewelddadige gedrag van de demonstranten tegenover de politie hebben gelegen, aldus een woordvoerder van de Akense politie. Lees meer bij ZEIT Online en Der Spiegel
Lees meer:

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.
Reacties
Geen reacties aanwezig