Duitslandweb logo Duitslandweb

49-euro-ticket Duits ov niet in alle deelstaten hetzelfde

Kort nieuws - 14 maart 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Anders dan de naam doet vermoeden, zal het aankomende 49-euro-ticket voor het openbaar vervoer niet in heel Duitsland dezelfde prijs hebben. De deelstaten voeren zelf specifieke voordelen en uitzonderingen in. 

Na veel gesteggel kwamen de deelstaten en de overheid begin dit jaar overeen dat er na het populaire 9-euro-ticket een nieuw gereduceerd abonnement komt voor het openbaar vervoer. Het 9-euro-ticket gold vorig jaar zomer en was bedoeld om burgers te compenseren voor de hoge inflatie en hoge energieprijzen. Het 49-euro-ticket, ook wel Deutschlandticket genoemd, moet vanaf 3 april te koop zijn en vanaf 1 mei in heel Duitsland gelden. Met het digitale abonnement kan voor 49 euro per maand onbeperkt met bussen en regionale treinen worden gereisd.

Het regionale ov is de verantwoordelijkheid van de deelstaten. Nu blijkt dat die met hun eigen uitzonderingen komen. Sommige deelstaten voeren gereduceerde tarieven in voor jongeren, studenten, ouderen of minima. De kosten daarvoor dragen de deelstaten zelf. Tagesschau zette per deelstaat op een rijtje hoe het 'Deutschlandticket' eruit ziet

Reacties

René de Bruijn - 23 mei 2023 10:07

Het is niet mogelijk via de apps om een ticket aan te vragen. Je kunt geen nederlands woonadres invoeren

Reageer
Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei

Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger