
Habeck bereid tot compromis over duurzame verwarming
Kort nieuws - 31 mei 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse coalitiepartijen zijn er dinsdag nog niet uitgekomen in de kwestie over het verduurzamen van de verwarmingen van gebouwen. Minister Robert Habeck (Economische Zaken en Klimaat) heeft met vertegenwoordigers van SPD, FDP en zijn eigen Groenen uitvoerig gesproken over het wetsvoorstel en lijkt bereid tot aanpassingen. Maar groen licht heeft de FDP nog niet gegeven.
Het wetsvoorstel van Habeck was al overgenomen door de regering, maar de FDP houdt nu toch de behandeling in het parlement tegen. De liberalen zien de wet - die bepaalt dat nieuwe verwarmingen voor 65 procent gebruik moeten maken van duurzame energie - niet zitten. De Groenen en de FDP botsten hard over de kwestie. De regering wil dat de wet nog voor het zomerreces door het parlement wordt goedgekeurd. Lees meer bij Tagesschau
Lees ook op Duitslandweb: Duitse regering ruziet over verwarmingswet
Lees meer over 'Politiek':

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.
Reacties
Geen reacties aanwezig