Duitslandweb logo Duitslandweb

Berlijnse buitenzwembaden kampen met overlastgevers

Kort nieuws - 13 juli 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Meerdere buitenzwembaden in Berlijn kampen net als voorgaande jaren met overlastgevende bezoekers. De afgelopen jaren zijn al meer dan 700 toegangsverboden opgelegd en ook dit seizoen heeft de politie al meerdere keren baden moeten ontruimen na opstootjes. Het stadsbestuur dringt nu aan op strengere regels en handhaving.   

In de Berlijnse wijk Neukölln werd afgelopen weekend wederom een buitenzwembad ontruimd, nadat een groep jonge mannen ondanks meerdere waarschuwingen weigerde uit het water te komen. Dinsdagavond kwamen het stadsbestuur, de politie en de Berliner Bäderbetriebe (BBB), de vereniging van Berlijnse zwembaden, bijeen voor crisisberaad. 

De Berlijnse minister van Binnenlandse Zaken Iris Spranger (SPD) vindt dat de zwembaden niet hard genoeg optreden tegen overlastgevende gasten. Daarbij gaat het vaak om het niet betalen van entree, het intimideren van het zwembadpersoneel en soms om geweldsdelicten. Niet van elk incident wordt aangifte gedaan. De zwembaden klagen juist over het tekort aan personeel, waardoor ze lang niet alle regels kunnen handhaven. Het buitenbad in Neukölln dat zondag werd ontruimd, is bijvoorbeeld nog steeds gesloten vanwege een hoog ziekteverzuim onder het personeel.

Na het crisisberaad heeft de vereniging van Berlijnse zwembaden toegezegd snel te zullen kijken naar strengere maatregelen voor overtreders en het invoeren van een maximum aantal badgasten. De afgelopen vijf jaar werden er in totaal al meer dan zevenhonderd toegangsverboden opgelegd aan herrieschoppers in Berlijnse Freibäder. Omdat het aan het begin van dit zomerseizoen wederom raak was, besloten de buitenbaden in de wijken Neukölln en Pankow afgelopen juni hun glijbanen en duikplanken te sluiten, in de hoop de overlast te beperken. Lees meer bij Tagesspiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger