Duitslandweb logo Duitslandweb

Tienduizenden demonstreren in Berlijn tegen geweld Gaza

Kort nieuws - 29 september 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Tussen de 60.000 en 100.000 mensen hebben zaterdag in Berlijn gedemonstreerd tegen het Israëlische geweld in de Gazastrook.   

De stoet mensen trok van het Rotes Rathaus naar de Siegessäule in het centrum van de stad. Volgens de organisatoren, een samenwerking van meerdere Palestijnse verenigingen, Amnesty International en de partij Die Linke, liepen meer dan 100.000 mensen mee. De politie hield het op 60.000. In beide gevallen was de demonstratie groter dan die van de zomer, toen ongeveer 50.000 mensen in Berlijn demonstreerden tegen het geweld in Gaza. 

De demonstranten eisten zaterdag een onmiddellijke stopzetting van de export van Duitse wapens naar Israël, humanitaire hulp aan Gaza en EU-sancties tegen Israël. De Duitse regering "moet nu eindelijk handelen en de druk op de Israëlische regering opvoeren", aldus de oproep. Co-voorzitter van Die Linke Ines Schwerdtner benadrukte dat de kritiek gericht is op de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Onze solidariteit gaat uit naar de mensen – zowel in Palestina als in Israël – die zich verzetten tegen de extreemrechtse regering".

De demonstratie verliep volgens de politie "overwegend zeer vreedzaam". Bij een kleiner protest voor Gaza in de wijk Kreuzberg greep de politie wel in. Bij de demonstratie van ongeveer 1500 mensen, die los stond van het grote protest in het centrum, werden volgens de Berlijnse politie "verboden uitspraken en symbolen van ongrondwettelijke en terroristische organisaties gebruikt", aldus de politie. Ook zouden journalisten zijn gehinderd in hun werk. Agenten hielden 40 deelnemers aan. Lees meer bij RBB24 en Tagesschau

Volgens de linkse krant TAZ laat de grote demonstratie in Berlijn zien dat er meer ruimte komt in het debat over de oorlog in Gaza. Kritiek op Israël ligt gevoelig in Duitsland. Door de Tweede Wereldoorlog en de Holocaust voelt Duitsland een speciale verantwoording ten opzichte van Israël.  

Tags: Berlijn, Israël, Gaza

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'

Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.


Lees meer

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht

Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland

Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger