Duitslandweb
Politie beëindigt pro-Palestijns protest in Berlijn
Kort nieuws - 30 mei 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe politie heeft woensdagavond in Berlijn een eind gemaakt aan een pro-Palestijnse demonstratie. Daar waren veel meer mensen op af gekomen dan de 1.000 deelnemers die vooraf waren aangemeld.
Bij het protest in de Berlijnse wijken Kreuzberg en Neukölln waren rond de 4.700 mensen aanwezig, meldt de regionale nieuwszender RBB24 donderdagochtend op basis van cijfers van de politie. Het Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) sprak woensdagavond van 1.400 deelnemers.
De demonstranten riepen onder meer 'Free Palestine' en 'Kindermörder Israel' (kindermoordenaars Israël) en droegen borden met teksten als 'Berlin shall burn' (Berlijn zal branden) en 'Fuck you Germany', meldt het RND. Toen de politie een einde wilde maken aan het protest, kwam het tot ongeregeldheden. Demonstranten gooiden flessen naar de politie, meldt RBB24. De politie heeft een waterkanon ingezet, aldus het RND.
De politie heeft de organisatoren van het protest gevraagd ervoor te zorgen dat er geen antisemitische leuzen door de menigte werden geroepen. Dat is ook gebeurd, aldus RBB24. Meerdere demonstranten zijn aangehouden. Lees meer bij RBB24 en RND
Dinsdagavond vond ook een pro-Palestijns protest plaats in Berlijn-Neukölln. Daar waren rond de 850 mensen aanwezig. Het protest verliep in eerste instantie zonder incidenten. Maar na afloop bleef een groep van rond de 200 mensen op de Hermannplatz staan en die zouden volgens de Bild Zeitung stenen naar de politie hebben gegooid en journalisten hebben uitgescholden voor 'Lügenpresse' (leugenpers). Lees meer bij Die Welt
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig