Duitslandweb
BSW-fractie Thüringen valt uit elkaar
Kort nieuws - 4 september 2026 - Auteur: Redactie DuitslandwebTien deelstaatparlementariërs van de nieuwe partij Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) hebben vrijdag die partij verlaten. De BSW vormt samen met CDU en SPD een minderheidsregering.
Eerder deze week hadden al drie BSW-parlementariërs de partij en de fractie verlaten. Sindsdien hebben de regeringspartijen minder zetels dan de oppositie. Van de tien parlementariërs die de partij nu verlaten, is niet gezegd dat ze ook uit de fractie stappen. Daarover zal in de komende dagen meer duidelijk worden.
De BSW'ers in Thüringen zijn ontevreden over de koers van de landelijke BSW. Boegbeeld Sahra Wagenknecht hint volgens de uittreders voortdurend op samenwerking met de uiterst rechtse AfD. Ook zette de landelijke partij de deelstaatafdeling onder druk om uit de regering te stappen, omdat CDU-deelstaatpremier Voigt van plagiaat in zijn proefschrift wordt beticht, schrijft Tagesschau. Sahra Wagenknecht beweert dat de actie van de tien parlementariërs is bedoeld om de partij maximaal te beschadigen, zo kort voor de deelstaatverkiezingen in Saksen-Anhalt zondag. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer:
Parlement Saksen-Anhalt kiest AfD-voorzitter
Saksen-Anhalt heeft een nieuw parlement met een voorzitter van de uiterst rechtse AfD.
Alice in Wonderland
Journalist Rob Savelberg confronteerde AfD-leider Alice Weidel met haar bizarre uitspraken over Hitler.
Veel weerstand tegen Linke-regering in Berlijn
De socialistische partij Die Linke won de verkiezingen in Berlijn en wil een regering vormen met SPD en Groenen.
Mecklenburg-Vorpommern: AfD wint, SPD aan zet
Wat verklaart de verkiezingsuitslag in de Duitse deelstaat en wie gaat er straks regeren?

Reacties
Geen reacties aanwezig