Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitsland heeft een groeiend ambtenarentekort

Kort nieuws - 4 januari 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Duitsland momenteel 185.000 ambtenaren tekort. Dat blijkt uit schattingen van de landelijke ambtenarenbond. Het gaat om leraren, brandweerlieden en medewerkers van arbeidsbureaus. Vooral op scholen en kinderdagverblijven is de situatie nijpend. 

Een belangrijke reden voor het tekort is dat de overheid jarenlang te weinig personeel heeft aangenomen, zegt voorzitter Silberbach van de ambtenarenbond. Bovendien stijgt de gemiddelde leeftijd van het overheidspersoneel: 1,5 miljoen personen in overheidsdienst zullen daarom in de komende 15 jaar stoppen met werken. De Schüler-Boom, een snelle toename van scholierenaantallen, maakt dat het tekort vooral in het onderwijs gevoeld gaat worden. Lees meer bij Tagesschau.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger