
Fracties CDU/CSU en SPD stemmen in met VN-migratiepact
Kort nieuws - 28 november 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe fracties van de CDU/CSU en de SPD hebben dinsdag met een grote meerderheid ingestemd met een speciale resolutie over het VN-migratiepact. Donderdag stemt de Bondsdag erover.
De speciale resolutie adresseert de onrust over het VN-migratiepact. Bij critici bestaat de vrees dat het de Duitse soevereiniteit of het Duitse asielbeleid aantast of tot meer migratie leidt. Volgens de regering is dit niet het geval. Tegelijkertijd staat in de resolutie dat het kabinet duidelijker onderscheid moet maken tussen legale en illegale migratie en de EU-buitengrenzen beter moet beschermen.
Onvrede over het VN-migratiepact heerst in de CDU/CSU-fractie meer dan bij de SPD. Vijf christendemocratische afgevaardigden hebben tegen gestemd. Het pact is een agendapunt op het CDU-congres op 7 december. Naar verwachting zijn de tegenstanders daar niet in de meerderheid, maar ook als ze dat wel zijn, is de regering niet gebonden aan een congresbesluit.
Het VN-migratiepact moet op een internationale conferentie op 10 en 11 december in Marokko worden aangenomen. De VS, Hongarije, Tsjechië, Oostenrijk, Zwitserland en Slowakije hebben al aangekondigd er niet mee in te stemmen. In Duitsland is vooral de AfD ertegen. Begin november spraken alle partijen behalve de AfD zich in de Bondsdag voor het pact uit. Donderdag vindt een stemming over de resolutie van de regeringsfracties in de Bondsdag plaats. Er wordt dan ook gestemd over moties over het pact van de oppositiepartijen AfD, Groenen en FDP. Lees meer bij FAZ.net en Welt.de
Lees meer over 'Politiek':

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.
Reacties
Geen reacties aanwezig