Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitse bedrijven betalen miljoenen voor uitbouw Yad Vashem

Kort nieuws - 3 april 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Vijf Duitse bedrijven geven elk een miljoen voor de uitbreiding van Holocaust-gedenkcentrum Yad Vashem in Jeruzalem.

Het archief van Yad Vashem is de afgelopen jaren uitgebreid met meer dan 250.000 herineringsstukken, die het is gaan verzamelen om te voorkomen dat ze verloren zouden gaan. Die voorwerpen moeten in een nieuw gebouw op het terrein van Yad Vashem worden bewaard.

Vijf Duitse bedrijven hebben voor het 27 miljoen euro kostende project elk een miljoen euro toegezegd: Borussia Dortmund, de Deutsche Bahn, de Deutsche Bank, Daimler en Volkswagen. De laatste vier noemen de zaken die hun eigen ondernemingen tijdens het Derde Rijk deden als reden voor hun betrokkenheid. Borrussia Dortmund wil laten zien dat de voetbalclub het toenemende antisemitisme niet accepteert. Lees meer bij tagesspiegel.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Wachten op een Chinastrategie

Wachten op een Chinastrategie

De afhankelijkheid van China is een achilleshiel van de Duitse economie. De bondsregering moet snel met een China-strategie komen, aldus econoom Brzeski.


Lees meer

Baerbock stelt in buitenlandbeleid vrouwen centraal

Baerbock stelt in buitenlandbeleid vrouwen centraal

De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Baerbock maakt zich sterk voor een feministische buitenlandse politiek.


Lees meer

'Zichzelf moeten verstoppen maakt mensen ziek'

'Zichzelf moeten verstoppen maakt mensen ziek'

Indrukwekkende getuigenissen over vervolging van lhbtiq'ers in en na de oorlog, tijdens de Holocaust-herdenking in de Bondsdag.


Lees meer

Holocaust-herdenking in teken van lhbti+

Holocaust-herdenking in teken van lhbti+

De Bondsdag gedenkt vrijdag de Holocaust. Voor het eerst is er aandacht voor de vervolging van homo's door de nazi's.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger