
China dreigt met consequenties als Duitsland Huawei uitsluit bij 5G
Kort nieuws - 6 januari 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebAls Duitsland het Chinese bedrijf Huawei uitsluit bij aanbestedingen voor de aanleg van een 5G-netwerk, heeft dat consequenties. Dat heeft een Chinese diplomaat die op de ambassade in Duitsland werkt tegen de Chinese krant 'Global Times' gezegd.
De Chinese diplomaat, die op de ambassade in Duitsland over economische aangelegenheden gaat, dreigde indirect met consequenties voor Duitse bedrijven die actief zijn in China. Als Huawei niet wordt toegelaten bij de aanbesteding, is dat een slecht voorteken voor de Chinees-Duitse economische samenwerking, aldus de diplomaat. Ook voor de bilaterale betrekkingen tussen beide landen zou het een stap terug betekenen.
Verschillende Bondsdagfracties willen niet dat Huawei het 5G-netwerk in Duitsland aanlegt, omdat het bedrijf nauw gelieerd is aan de Chinese overheid en de angst bestaat dat het voor China spioneert. Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Duitsland en China zoeken in Berlijn toenadering
Kanselier Scholz ontving China's premier Li Qiang voor kabinetsoverleg, in de hoop de gespannen relatie tussen beide landen te verbeteren.
Wachten op een Chinastrategie
De afhankelijkheid van China is een achilleshiel van de Duitse economie. De bondsregering moet snel met een China-strategie komen, aldus econoom Brzeski.

Baerbock stelt in buitenlandbeleid vrouwen centraal
De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Baerbock maakt zich sterk voor een feministische buitenlandse politiek.
Bezoek Scholz aan China zeer omstreden
Vrijdag bezoekt Scholz de Chinese president Xi Jinping. Een beladen kennismakingsbezoek.
Reacties
Slaat nergens op deze beweringen, Bedrijven uit de VS werken toch ook voor de CAI of FBI, Duitsland is geen provincie van de VS of CHINA en mogen doen wat zij voor nodig achten, vermoed dat de VS bang is voor de macht uit CHINA