Duitslandweb
Merkel ontvangt oppositieleider Tichanovskaja
Kort nieuws - 6 oktober 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebBondskanselier Merkel ontvangt vandaag de Belarussische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja. Daarmee wil ze haar steun betuigen aan de vreedzame protesten tegen Alexander Loekasjenko.
In Belarus wordt al wekenlang massaal gedemonstreerd tegen president Alexander Loekasjenko, die vasthoudt aan de overwinning van de verkiezingen van 9 augustus. Volgens de demonstranten is de uitslag vervalst en is niet Loekasjenko de winnaar maar de naar Litouwen uitgeweken oppositieleider Svetlana Tichanovskaja. De veiligheidsdiensten treden hard op tegen de demonstranten. Duizenden demonstranten werden gevangen genomen.
De Duitse bondsregering erkent Loekasjenko niet meer als president omdat de verkiezingen niet democratisch zijn verlopen. Kanselier Merkel heeft haar steun uitgesproken aan de oppositie in Belarus, en benadrukte met name de 'enorme moed' van alle vrouwen die tegen Loekasjenko demonstreren, aldus een woordvoerder van de bondsregering. Lees meer bij Reuters
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':
Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro
De komst van het nieuwe archeologische museum in Caïro heeft de discussie over de buste van koningin Nefertiti aangewakkerd.
Merz organiseert top over Oekraïne
Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.
Duitsland beperkt wapenexport naar Israël
Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.
Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid
Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.

Reacties
Hartelyk dank voor 't nieuws over de verkiezing uitslag van meerderheid voor svetlana Tichanovskaja.