
Querdenken-coronaprotest verboden, veiligheidsdienst alert
Kort nieuws - 9 december 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe steden Dresden en Frankfurt am Main hebben demonstraties van de corona-protestbeweging Querdenken komende zaterdag verboden.
Dresden vindt het aantal coronabesmettingen momenteel te hoog om een demonstratie te kunnen toestaan, Frankfurt gaf als reden dat bij een vorig protest in november de regels massaal werden overtreden en de politie moest ingrijpen, meldt Redaktionsnetzwerk Deutschland.
De Querdenken-beweging maakt een radicalisering door, constateren extremisme-deskundigen, journalisten en politici. De veiligheidsdienst Verfassungsschutz in de deelstaat Baden-Württemberg houdt de Querdenkers nu officieel in de gaten. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.
Reacties
Geen reacties aanwezig