
Armin Laschet blijft tot januari voorzitter CDU
Kort nieuws - 2 november 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse CDU kiest waarschijnlijk op 21 januari een nieuwe voorzitter, als opvolger van Armin Laschet. Laschet heeft na de verkiezingsnederlaag in september gezegd aan te blijven tot een nieuwe voorzitter is gevonden en dan plaats te maken.
De CDU wil volgens Duitse media nog voor het congres in januari de leden betrekken bij de keuze van een nieuwe voorzitter. Vanaf zaterdag kunnen kandidaten zich melden. Als mogelijke kandidaten gelden Friedrich Merz en Norbert Röttgen. Ook Ralph Brinkhaus en Jens Spahn worden genoemd. Lees meer bij RND
Lees meer over 'Politiek':

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.
Reacties
Geen reacties aanwezig