Duitslandweb logo Duitslandweb

12 gewonden bij botsing met Puma-pantservoertuigen

Kort nieuws - 2 februari 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Bij een botsing tussen twee Puma-pantservoertuigen zijn woensdag twaalf Bundeswehrsoldaten gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde tijdens een oefening op het Duitse militaire oefenterrein Gardelegen in Saksen-Anhalt, meldt het Duitse leger.

Eén soldaat is ernstig gewond geraakt en moest met een helikopter naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij is niet in levensgevaar. De gewonde soldaten maken deel uit van een legeronderdeel uit Münster in Nedersaksen. Het oefenterrein in Saksen-Anhalt is het centrale opleidingscentrum van het Duitse leger. Wat er precies bij de oefening met de Puma's is mis gegaan, wordt onderzocht.

De Puma-pantservoertuigen, gebouwd door de Duitse wapenproducenten Krauss-Maffei Wegmann en Rheinmetall, moeten de oudere Marders gaan vervangen. Eind vorig jaar bleek bij een andere oefening dat 18 Puma's zoveel mankementen vertoonden, dat ze allemaal uitvielen. Dat betrof overigens voertuigen uit een andere bouwserie dan de Puma's die woensdag op elkaar zijn gebotst.

Desalniettemin waren de problemen met de Puma's een blamage voor het Duitse leger, want ze moeten worden ingezet in de Very High Readiness Joint Task Force (VJTF). Dat is een onderdeel van de snelle interventiemacht van de NAVO, waar Duitsland dit jaar de leiding over heeft. Begin januari meldde Rheinmetall dat vrijwel alle pantservoertuigen die gebreken vertoonden bij de oefening in december, weer waren gerepareerd. Toen had het Duitse ministerie van Defensie al besloten voorlopig geen Puma's meer te kopen en een nabestelling uitgesteld. Lees meer bij Der Spiegel en Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.


Lees meer

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger