Duitslandweb logo Duitslandweb

Nieuwe arrestaties in staatsgreep-onderzoek

Kort nieuws - 23 mei 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het Duitse Openbaar Ministerie (OM) heeft maandag drie mensen laten arresteren die behoren tot de kring rondom Heinrich XIII. Prinz Reuß, die wordt verdacht van het beramen van een staatsgreep.

Het gaat om twee mannen en een vrouw. Twee van hen werden opgepakt in de deelstaat Baden-Württemberg, de derde in Nedersaksen. De verdachten zouden behoren tot de Reichsbürger, een beweging die de Bondsrepubliek niet erkent en het Duitse keizerrijk van 1871 terugwil.

Vorig jaar december arresteerde de Duitse politie tijdens een grote antiterreuractie een groep van ongeveer vijfentwintig personen die van plan was met geweld het parlement te bestormen en een staatsgreep te plegen. Op het jachtslot van Prinz Reuß in Thüringen zouden de leden van de groep regelmatig zijn samengekomen. Reuß was de beoogde nieuwe leider van Duitsland, ook hij werd opgepakt. Onder de arrestanten zaten ook een oud-AfD-bondsdaglid, militairen van de Bundeswehr, politieagenten en een arts. 

De drie verdachten zullen dinsdag worden voorgeleid. Details over hun arrestatie zijn nog niet bekendgemaakt. Lees meer bij Tagesschau en SWR

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei

Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger