Duitslandweb logo Duitslandweb

Stormvloed aan Oostzeekust

Kort nieuws - 20 oktober 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Aan de Duitse en Deense Oostzeekust wordt vrijdag en zaterdag extreem hoog water verwacht. De harde oostenwind stuwt het water gemiddeld 1,50 meter hoger op dan gewoonlijk. In Flensburg wordt de hoogste waterstand in meer dan honderd jaar verwacht.

In steden als Flensburg, Kiel en Wismar kwam het water vrijdagmiddag al over de kademuren. De autoriteiten roepen op auto's te verwijderen van de parkeerplaatsen in de buurt van het water. Vrijdag en zaterdag wordt ook harde storm verwacht in het gebied. Wandelaars moeten de bossen mijden. In Flensburg wordt opgeroepen in de nacht van vrijdag op zaterdag binnen te blijven.

Aan de Noordzeekust wordt door de harde wind juist extreem laag water verwacht. Vakantiegangers moeten rekening houden met beperkingen bij de veerdiensten vanaf de Duitse Noordzee-eilanden. Lees meer bij NDR

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.


Lees meer

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.


Lees meer

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.


Lees meer

Solliciteren bij de Bundeswehr

Solliciteren bij de Bundeswehr

Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger